Solar Aydınlatma Nedir?

Solar Aydınlatma Nedir?

Solar Aydınlatma Nedir?
 

Bu yazımızda Solar Aydınlatma hakkında bilgi vereceğiz.

Solar Aydınlatma

Solar aydınlatma: Enerjisini tamamen güneş enerjisinden alan aydınlatma türlerinden birisidir. Özellikle gelişen dünya teknolojilerinde tercih edilen ürünler arasından kendisini ispatlamış bir üründür. Kullanımı son derece kolay ve ekonomik bir üründür.

Bu lamba türlerinin çeşitliliğini ele alırsak:

  • Solar Led Lamba
  • Solar Lamba
  • Solar Mercekli Lamba
  • Solar Yansıtmalı Lamba

Bunların arasında en çok tercih edilen lamba 2 in 1 olanı, yani hem mercek hem de led olan lamba türü olanı…

Bu ikisini bir araya getirilen özelliklerin faydası ise kullanıcısına vermiş olduğu verimliliği sayesinde daha fazla alanı daha az enerjiyle aydınlatıp daha fazla yanmasını sağlıyor.


Solar Aydınlatma Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır

Solar aydınlatmanın en çok kullanılma alanları güneşi  çok gören yerlerin olduğu bölgelerde, giriş ve çıkışlar olmak üzere tercih edilebilir. Bu yerler de elektrikli ile çalışan lambalar kullanıyorsanız, bunu güneş enerjisine çevirerek hem çevreye hem de cebinize de katkıda bulunabilirsiniz.

Özellikle hiç bir kablo bağlantısı gerektirmeyen bu lambalar, enerjisini güneşten alarak daha fazla alanı zahmetsiz bir şekilde aydınlatıyor.

Solar aydınlatma; Bahçe, Bina önleri, Garaj girişleri, Peyzaj alanları ve Tarım arazinin olduğu alanlarda etkin olarak tercih edilebilmektir. Özellikle çiftliği olanlar, tarım ile uğraşanlar bu aydınlatma sistemlerine oldukça ihtiyaç duymaktadırlar . Çünkü bu aydınlatma ürünleri hiç bir şekilde kablo ve tesisat bağlantısına ihtiyaç gerektirmiyor. Ve tamamıyla güneş enerjisi ile çalışmaktadır.

Solar Aydınlatma Nedir? Solar Aydınlatmanın Çalışma Süresi Nedir

Doğrudan güneşi gördüğünde ortalama 8 saat süreli ile aralıksız yanmaktadır.

Dolaylı olarak da (Güneş olmasa bile) Gün ışığının verimliliğine göre değişen şartlara rağmen ortalama 1-3 saat arasında yanmaktadır.

Solar Aydınlatma Ürünlerinin Teknik Bilgileri İle İlg ili Detaylara Ulaşmak İsterseniz Lütfen Buraya Tıklayın

Solar Aydınlatma Nedir?

Solar Aydınlatma Nedir?

Solar Led Aydınlatma

Solar Aydınlatma

 

Özellikle en çok tercih edilen solar ürünler arasında 6 led solar lamba tercih edilmektedir. Bu lambalar tercih edildiği gibi bahçe aydınlatmalarında etkin olarak kullanılmaktadır. Bu aydınlatma türlerinin bahçe için en çok tercih edilmesinin sebebi, tamamen peyzaj çalışmaları ile bağlantılıdır. 
Özellikle sbitkilerin arasına monte edildiğinde, fark edilebilir bir şekilde dikkat çekici görünüme sahiptirler.


Solar Bahçe Aydınlatma6 led solar lamba  Solar Bahçe Aydınlatma

Bahçe için tercih edilen solar lambaların çoğunda mercekli ledler bulunmaktadır. Mercekli ledler; solar lambaların led menzilini daha fazla etrafa saçarak, daha çok alanın aydınlatmasını sağlar.


Neden Güneş Enerjili Solar Aydınlatma?

Bunun bir çok nedenini sıralamak mümkün fakat temel sebebinde, hem ekonomik olarak hemde erişebilirlik olarak son derece katkı sağlayan portatif bir üründür. 

Her türlü alanı rahatlıkla güneş enerjisi sayesinde aydınlatabilirsiniz. Bununla ilgili Solar Aydınlatma Sistemleri  ile ilgili listelediğimiz ürünlere göz atabilirsiniz.

Daha fazla uzun süreli kullanabilmeniz için suya karşı dayanıklı bir şekilde üretilmiş, kaliteli panelleri sayesinde ise daha fazla ışık gücünü depolayarak uzun süreli çalışma süresi sağlayabilmektedir. 

Solar Aydınlatma Nedir? Makalesini okumaktasınız..

Suya karşı dayanıklı solar lamba               Solar Aydınlatma Nedir

 

 

 

 

 

 

 


Yenilenebilir Enerji Kaynakları Doğa İçin Önemli

Solar Aydınlatma Ürünlerini Seçerek ”Yenilebilir Enerji Kaynakları” ürünlerine destek vererek doğayı güneş enerjisiyle aydınlatabilirsiniz.

Türkiye’de yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımın da ciddi artışlar görülmektedir. Bu sebeple kullandığımız bu enerjiyi yeşile çevirerek doğamıza katkıda bulunabiliriz.

Solarlamba.net olarak Twitter’da #Günışığınız Hash Tag’ ile doğaya destek verebilirsiniz.

Mağazamızı ziyaret etmek için tıklayın.

Solar Aydınlatma ile ilgili ürünlerin katalogları hakkında bilgi almak için tıklayın.

 

bilgi@solarlamba.net

 

“Solar Aydınlatma Nedir?&rdquo hakkında 3 yorum

  1. Geri bildirim: Güneş Enerjili Solar Lamba | Solarlamba.net

  2. Geri bildirim: Solar Aydınlatmanın Doğadaki Önemi | Solarlamba.net

  3. Geri bildirim: Solar Aydınlatma ve Doğa | Güneş enerjisinin dopa için önemi

Bir cevap yazın